HC Zalau - SCM Ramnicu Valcea 24:29

Ne-am impus la Zalau!

Sportivele clubului nostru au castigat duminica seara duelul cu HC Zalau

SCM Ramnicu Valcea s-a deplasat la Zalau pentru o noua partida din cadrul Ligii Florilor, cea din runda a XVII-a. Cum niciun joc disputat in Sala Sporturilor ‘Gheorghe Tadici’ nu este unul usor pentru formatia vizitatoare, datorita daruirii echipei gazda dar si a fanilor inimosi care o incurajeaza neconditionat, tehnicianul Florentin Pera a pregatit in detaliu aceasta intalnire, care in cele din urma avea sa fie favorabila noua.

Ros-albastrele au avut un inceput bun de partida, dupa 20 de minute de joc tabela indica un avans de 6 goluri in favoarea noastra, 12-6. In cele din urma, rezultatul la pauza a fost 15 la 12. In actul secund, diferenta avea sa se mareasca chair la 7 goluri, 23-16, dar in cele din urma scorul a fost 29 la 24. Pentru victoria de la Zalau au marcat : Glibko 10 goluri, Vasileuskaya 7, Lopez 3, Popa 3, Florica 2, Fernandez 1, Petrovic 1, Pricopi 1 si Bacaoanu 1.

Prin urmare, SCM Ramnicu Valcea a obtinut trei puncte foarte importante in lupta pentru titlu, in fata unui adversar incomod. Urmatorul joc al formatiei noastre va avea loc in data de 8 martie, la Galati.