SCM Ramnicu Valcea

Campania transferurilor continua

Maren Nyland Aardahl se va alatura echipei noastre incepand cu noul sezon 🤗

▶️Este nascuta in 2 martie 1994, la Trondheim 🇳🇴
▶️Joaca postul de pivot si are 183 cm inaltime
▶️Absolventa a facultatii de Științe Economice
▶️Sportiva in varsta de 26 de ani a mai jucat pentru Byasen Handball si SG BBM Bietigheim.
▶️In actualul sezon al EHF Champions League a inscris 20 de goluri

Maren este foarte incantata ca va juca pentru echipa noastra : “Sunt nerăbdătoare să mă alătur în această vară echipei SCM Ramnicu Vâlcea. Cred că am luat cea mai potrivită decizie. Vâlcea este următorul pas în cariera mea! Sper din tot sufletul să fie bine pentru toată lumea. Am văzut că strategia antrenorului Florentin Pera este bazată pe o apărare solidă, puternică în zona centrală. Cred că pot să mă încadrez la acest proiect.”