SCM Ramnicu Valcea

๐‚๐ก๐ข๐ฆ๐œ๐จ๐ฆ๐ฉ๐ฅ๐ž๐ฑ ๐๐ž๐ฏ๐ข๐ง๐ž ๐ฎ๐ง๐ฎ๐ฅ ๐๐ข๐ง๐ญ๐ซ๐ž ๐ฌ๐ฉ๐จ๐ง๐ฌ๐จ๐ซ๐ข๐ข ๐ฉ๐ซ๐ข๐ง๐œ๐ข๐ฉ๐š๐ฅ๐ข ๐š๐ข ๐’๐‚๐Œ ๐‘๐šฬ‚๐ฆ๐ง๐ข๐œ๐ฎ ๐•๐šฬ‚๐ฅ๐œ๐ž๐š

Suntem รฎncรขntaศ›i sฤƒ anunศ›ฤƒm o extindere semnificativฤƒ, a parteneriatului รฎnceput รฎn luna ianuarie a acestui an, cu compania Chimcomplex S.A. Borzeศ™ti, unul dintre cei mai importanศ›i producฤƒtori ศ™i furnizori de substanศ›e chimice vitale din regiune.
รŽncepรขnd cu aceastฤƒ ediศ›ie de campionat, Chimcomplex a devenit unul dintre sponsorii principali ai SCM Rรขmnicu Vรขlcea, marcรขnd astfel o nouฤƒ etapฤƒ รฎn colaborarea noastrฤƒ, astfel crescรขnd implicarea financiarฤƒ a partenerului de รฎncredere, deja existent. Aceastฤƒ alianศ›ฤƒ solidฤƒ reprezintฤƒ o dovadฤƒ a susศ›inerii proiectul clubului, dar ศ™i speranศ›e pentru evoluศ›iile viitoare. รŽntrucรขt Rรขmnicu Vรขlcea este un reper de tradiศ›ie al handbalului feminin internaศ›ional, pasul รฎn faศ›ฤƒ fฤƒcut de Chimcomplex reprezintฤƒ o investiศ›ie รฎn sportul din Romรขnia, nu doar รฎn comunitatea noastrฤƒ.
Chimcomplex s-a angajat sฤƒ fie alฤƒturi de Primฤƒria Municipiului Rรขmnicu Vรขlcea, de Consiliul Judeศ›ean Vรขlcea, dar ศ™i de รฎntreaga comunitate pentru a รฎncuraja ศ™i susศ›ine performanศ›a clubului, contribuind la รฎndeplinirea obiectivelor propuse.
โ€ž๐˜ˆ๐˜ค๐˜ฆ๐˜ข๐˜ด๐˜ต๐˜ขฬ† ๐˜ข๐˜ญ๐˜ช๐˜ข๐˜ฏ๐˜ตฬฆ๐˜ขฬ† ๐˜ด๐˜ฐ๐˜ญ๐˜ช๐˜ฅ๐˜ขฬ† ๐˜ฏ๐˜ถ ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ฑ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ป๐˜ช๐˜ฏ๐˜ต๐˜ขฬ† ๐˜ฅ๐˜ฐ๐˜ข๐˜ณ ๐˜ฐ ๐˜ช๐˜ฏ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ด๐˜ต๐˜ช๐˜ตฬฆ๐˜ช๐˜ฆ ๐˜ชฬ‚๐˜ฏ ๐˜ด๐˜ฑ๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ต, ๐˜ค๐˜ช ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ฐ ๐˜ช๐˜ฏ๐˜ท๐˜ฆ๐˜ด๐˜ต๐˜ช๐˜ตฬฆ๐˜ช๐˜ฆ ๐˜ชฬ‚๐˜ฏ ๐˜ท๐˜ช๐˜ช๐˜ต๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ถ๐˜ญ ๐˜ค๐˜ฐ๐˜ฎ๐˜ถ๐˜ฏ๐˜ช๐˜ต๐˜ขฬ†๐˜ตฬฆ๐˜ช๐˜ช ๐˜ฏ๐˜ฐ๐˜ข๐˜ด๐˜ต๐˜ณ๐˜ฆ. ๐˜š๐˜ถ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฎ ๐˜ชฬ‚๐˜ฏ๐˜ค๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ป๐˜ขฬ†๐˜ต๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ช ๐˜ค๐˜ขฬ† ๐˜ชฬ‚๐˜ฎ๐˜ฑ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ถ๐˜ฏ๐˜ขฬ† ๐˜ค๐˜ถ ๐˜š๐˜Š๐˜” ๐˜™๐˜ขฬ‚๐˜ฎ๐˜ฏ๐˜ช๐˜ค๐˜ถ ๐˜๐˜ขฬ‚๐˜ญ๐˜ค๐˜ฆ๐˜ข ๐˜ท๐˜ฐ๐˜ฎ ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ถ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ด๐˜ขฬ† ๐˜ข๐˜ต๐˜ช๐˜ฏ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฎ ๐˜ฑ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ง๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ฎ๐˜ข๐˜ฏ๐˜ตฬฆ๐˜ฆ ๐˜ฏ๐˜ฐ๐˜ต๐˜ข๐˜ฃ๐˜ช๐˜ญ๐˜ฆ ๐˜ชฬ‚๐˜ฏ ๐˜ฉ๐˜ข๐˜ฏ๐˜ฅ๐˜ฃ๐˜ข๐˜ญ ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ด๐˜ขฬ† ๐˜ข๐˜ฅ๐˜ถ๐˜ค๐˜ฆ๐˜ฎ ๐˜ฎ๐˜ขฬ‚๐˜ฏ๐˜ฅ๐˜ณ๐˜ช๐˜ฆ ๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ข๐˜ดฬฆ๐˜ถ๐˜ญ๐˜ถ๐˜ช ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ตฬฆ๐˜ขฬ†๐˜ณ๐˜ช๐˜ช ๐˜ฏ๐˜ฐ๐˜ข๐˜ด๐˜ต๐˜ณ๐˜ฆ.โ€ a declarat ๐’ฬฆ๐ญ๐ž๐Ÿ๐š๐ง ๐•๐ฎ๐ณ๐š, Preศ™edinte ศ™i CEO Chimcomplex, sponsor principal.
Alฤƒturi de finanศ›atorul principal, Primฤƒria Municipiului, clubul nostru este mรขndru sฤƒ aibฤƒ Chimcomplex alฤƒturi รฎn aceastฤƒ cฤƒlฤƒtorie ศ™i suntem recunoscฤƒtori pentru sprijinul lor continuu. Cu aceastฤƒ extindere a parteneriatului, suntem รฎncrezฤƒtori cฤƒ vom reuศ™i sฤƒ realizฤƒm performanศ›e notabile pe terenul de handbal.
“”๐˜š๐˜ถ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฎ ๐˜ฃ๐˜ถ๐˜ค๐˜ถ๐˜ณ๐˜ฐ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ค๐˜ขฬ† ๐˜ฑ๐˜ข๐˜ณ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ช๐˜ข๐˜ต๐˜ถ๐˜ญ ๐˜ค๐˜ถ ๐˜Š๐˜ฉ๐˜ช๐˜ฎ๐˜ค๐˜ฐ๐˜ฎ๐˜ฑ๐˜ญ๐˜ฆ๐˜น ๐˜ค๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ช๐˜ฏ๐˜ถ๐˜ขฬ† ๐˜ญ๐˜ข ๐˜ถ๐˜ฏ ๐˜ฏ๐˜ช๐˜ท๐˜ฆ๐˜ญ ๐˜ด๐˜ถ๐˜ฑ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ช๐˜ฐ๐˜ณ, ๐˜ช๐˜ฎ๐˜ฑ๐˜ญ๐˜ช๐˜ค๐˜ข๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ข ๐˜ง๐˜ช๐˜ฏ๐˜ข๐˜ฏ๐˜ค๐˜ช๐˜ข๐˜ณ๐˜ขฬ† ๐˜ข ๐‘๐˜ฐ๐˜ฎ๐˜ฃ๐˜ช๐˜ฏ๐˜ข๐˜ต๐˜ถ๐˜ญ๐˜ถ๐˜ช ๐˜ค๐˜ฉ๐˜ช๐˜ฎ๐˜ช๐˜ค ๐˜ง๐˜ช๐˜ช๐˜ฏ๐˜ฅ ๐˜ฎ๐˜ถ๐˜ญ๐˜ต ๐‘ ๐‘ข๐‘๐‘’๐‘Ÿ๐‘–๐‘œ๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘Žฬ†. ๐˜š๐˜ช๐˜จ๐˜ถ๐˜ณ ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ข๐˜ดฬฆ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฑ๐˜ต๐˜ขฬ†๐˜ณ๐˜ช๐˜ญ๐˜ฆ ๐˜ท๐˜ฐ๐˜ณ ๐˜ค๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ดฬฆ๐˜ต๐˜ฆ ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ด๐˜ฑ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ขฬ†๐˜ฎ ๐˜ด๐˜ขฬ† ๐˜ง๐˜ช๐˜ฎ ๐˜ญ๐˜ข ๐˜ชฬ‚๐˜ฏ๐˜ขฬ†๐˜ญ๐˜ตฬฆ๐˜ช๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ข ๐˜ข๐˜ดฬฆ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฑ๐˜ต๐˜ขฬ†๐˜ณ๐˜ช๐‘™๐‘œ๐‘Ÿ ๐˜ฑ๐˜ข๐˜ณ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ช๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ณ ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ง๐˜ข๐˜ฏ๐˜ช๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ณ ๐˜ฆ๐˜ค๐˜ฉ๐˜ช๐˜ฑ๐˜ฆ๐˜ช ๐˜ฏ๐˜ฐ๐˜ข๐˜ด๐˜ต๐˜ณ๐˜ฆ. ๐ด๐‘๐‘Ÿ๐‘’๐‘๐‘–๐‘’๐‘š ๐‘๐‘Žฬ† ๐‘Ž๐‘ฃ๐‘’๐‘š ๐‘Ž๐‘™๐‘Žฬ†๐‘ก๐‘ข๐‘Ÿ๐‘– ๐‘‘๐‘’ ๐‘›๐‘œ๐‘– ๐‘ข๐‘› ๐‘๐‘Ž๐‘Ÿ๐‘ก๐‘’๐‘›๐‘’๐‘Ÿ ๐‘๐‘ข๐‘ก๐‘’๐‘Ÿ๐‘›๐‘–๐‘, ๐‘–๐‘Ž๐‘Ÿ ๐‘๐‘Ÿ๐‘–๐‘› ๐‘Ÿ๐‘’๐‘ง๐‘ข๐‘™๐‘ก๐‘Ž๐‘ก๐‘’๐‘™๐‘’ ๐‘œ๐‘๐‘กฬฆ๐‘–๐‘›๐‘ข๐‘ก๐‘’ ๐‘‘๐‘’ ๐‘’๐‘โ„Ž๐‘–๐‘๐‘Ž ๐‘›๐‘œ๐‘Ž๐‘ ๐‘ก๐‘Ÿ๐‘Žฬ† ๐‘‘๐‘œ๐‘Ÿ๐‘–๐‘š ๐‘ ๐‘Žฬ† ๐‘Ÿ๐‘Žฬ†๐‘ ๐‘๐‘™๐‘Žฬ†๐‘ก๐‘–๐‘š ๐‘–ฬ‚๐‘›๐‘๐‘Ÿ๐‘’๐‘‘๐‘’๐‘Ÿ๐‘’๐‘Ž ๐‘Ž๐‘๐‘œ๐‘Ÿ๐‘‘๐‘Ž๐‘ก๐‘Žฬ†. ๐˜Š๐˜ถ ๐˜ด๐˜ช๐˜จ๐˜ถ๐˜ณ๐˜ข๐˜ฏ๐˜ตฬฆ๐˜ข ๐˜ญ๐˜ถ๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ข ๐˜ฉ๐˜ข๐˜ฏ๐˜ฅ๐˜ฃ๐˜ข๐˜ญ๐˜ถ๐˜ญ๐˜ถ๐˜ช ๐˜ท๐‘Žฬ‚๐˜ญ๐˜ค๐˜ฆ๐˜ข๐˜ฏ ๐˜ด๐˜ฆ ๐˜ฃ๐˜ถ๐˜ค๐˜ถ๐˜ณ๐˜ขฬ† ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜ข๐˜ค๐˜ฆ๐˜ด๐˜ต ๐˜ฑ๐˜ข๐˜ณ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ช๐˜ข๐˜ต ๐˜ฎ๐˜ถ๐˜ญ๐˜ต ๐˜ข๐‘ ฬฆ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฑ๐˜ต๐˜ข๐˜ต ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ท๐˜ช๐˜ด๐˜ฆ๐˜ข๐˜ป๐˜ขฬ† ๐˜ด๐˜ขฬ† ๐˜ข๐˜ซ๐˜ถ๐˜ฏ๐˜จ๐˜ฆ๐˜ฎ ๐˜ฑ๐˜ฆ ๐˜ถ๐˜ณ๐˜ฎ๐˜ฆ๐˜ญ๐˜ฆ ๐˜ค๐˜ถ๐˜ญ๐˜ฎ๐˜ช๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ณ, ๐‘Ž๐‘ก๐‘–๐‘›๐‘ ๐‘’ ๐‘‘๐‘’ ๐˜ฑ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ค๐˜ฆ๐˜ฅ๐˜ฆ๐˜ด๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ถ๐˜ญ ๐‘๐‘™๐‘ข๐‘ ๐˜–๐˜“๐˜›๐˜Š๐˜๐˜๐˜” ๐˜™๐‘Žฬ‚๐‘š๐‘›๐‘–๐‘๐‘ข ๐˜๐‘Žฬ‚๐˜ญ๐˜ค๐˜ฆ๐˜ข. ๐˜๐˜ฐ๐˜ฎ ๐˜ง๐˜ฐ๐˜ญ๐˜ฐ๐˜ด๐˜ช ๐˜ข๐˜ค๐˜ฆ๐˜ข๐˜ด๐˜ต๐˜ขฬ† ๐˜ฐ๐˜ฑ๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ต๐˜ถ๐˜ฏ๐˜ช๐˜ต๐˜ข๐˜ต๐˜ฆ ๐˜ฑ๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ต๐˜ณ๐˜ถ ๐˜ข ๐˜ฐ๐˜ฏ๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ข ๐˜ข๐˜ดฬฆ๐˜ข ๐˜ค๐˜ถ๐˜ฎ ๐˜ด๐˜ฆ ๐˜ค๐˜ถ๐˜ท๐˜ช๐˜ฏ๐˜ฆ ๐˜ข๐˜ค๐˜ฆ๐˜ด๐˜ต ๐˜ฑ๐˜ข๐˜ณ๐˜ต๐˜ฆ๐˜ฏ๐˜ฆ๐˜ณ๐˜ช๐˜ข๐˜ต ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ช๐˜ฎ๐˜ฑ๐˜ณ๐˜ฆ๐˜ถ๐˜ฏ๐˜ขฬ† ๐˜ด๐˜ข ๐˜ง๐˜ช๐˜ฎ ๐˜ฐ ๐˜ง๐˜ฐ๐˜ณ๐˜ตฬฆ๐˜ข ๐˜ฅ๐˜ฆ ๐˜ช๐˜ฏ๐˜ท๐˜ช๐˜ฅ๐˜ช๐˜ข๐˜ต, ๐˜ข๐˜ต๐‘Žฬ‚๐˜ต ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜™๐˜ฐ๐˜ฎ๐˜ข๐˜ฏ๐˜ช๐˜ข, ๐˜ค๐˜ข๐˜ต ๐˜ดฬฆ๐˜ช ๐˜ช๐˜ฏ ๐˜Œ๐˜ถ๐˜ณ๐˜ฐ๐˜ฑ๐˜ข.” a declarat ๐…๐ฅ๐จ๐ซ๐ข๐ง ๐•๐ž๐ซ๐ข๐ ๐ž๐š๐ง๐ฎ, Preศ™edintele secศ›iei de handbal.
De asemenea, alฤƒturi de partenerii noศ™tri de elitฤƒ ne dorim sฤƒ aducem bucurie comunitฤƒศ›ii noastre ศ™i tuturor suporterilor noศ™tri dedicaศ›i.
๐—˜๐—ฐ๐—ต๐—ถ๐—ฝ๐—ฎ ๐—ฆ๐—–๐—  ๐—ฅ๐—ฎฬ‚๐—บ๐—ป๐—ถ๐—ฐ๐˜‚ ๐—ฉ๐—ฎฬ‚๐—น๐—ฐ๐—ฒ๐—ฎ
๐—–๐—ต๐—ถ๐—บ๐—ฐ๐—ผ๐—บ๐—ฝ๐—น๐—ฒ๐˜… este principalul producฤƒtor ศ™i furnizor de substanศ›e chimice vitale din regiune, specializat รฎn polioli ศ™i clorosodice. Este o companie strategicฤƒ pentru economia romรขneascฤƒ, cel mai mare combinat de produse chimice, cu 2 platforme industriale la Oneศ™ti ศ™i Rรขmnicu Vรขlcea. Chimcomplex este o companie cu o tradiศ›ie de aproape 70 de ani, care dezvoltฤƒ produse de calitate pentru o viaศ›ฤƒ mai bunฤƒ ศ™i un viitor sustenabil. รŽn anul 2022 Chimcomplex a รฎnregistrat o cifrฤƒ de afaceri de 2.259 milioane de lei.