Yulia si Alicia au obtinut premii speciale

SCM Ramnicu Valcea, castigatoare a Memorialului Constantin Tita

SCM Ramnicu Valcea a participat in acest weekend la turneul “Memorialul Constantin Tita” de la Ramnicu Valcea. Pentru acest eveniment au mai fost invitate Gloria Buzau, CSM Slatina si ACS Corona Brasov. Turneul a fost unul foarte bun pentru echipele participante, scopul fiind rularea intregului lot pentru partidele de campionat care vor veni in luna ianuarie.

Pentru echipa noastra aceste jocuri au reprezentat un test bun inainte de primul joc oficial care va fi in mai putin de doua saptamani, sportivele SCM-ului au obtinut trei victorii din tot atatea jocuri.

SCM Ramnicu Valcea a invins pe CSM Slatina (25-20), Gloria Buzau (25-19) si Corona Brasov (25-24).

Va prezentam rezultatele inregistrate la acest turneu :

Corona Brașov – Gloria Buzău 24-23 (12-13)

Tatalovic, Hosu, Popescu – Tîrcă 7, Ciuciulete 3, Neagu 3, Tamas 3, Dmitrovic 3, Chiricuță 3, Chiper 1, Pătuleanu 1, Crețu, Lopătaru, Bucur, Ciolan.

Iordache, Pușcaș – Ilie 6, Ilyina 4, Khavronina 4, Gedroit 3, Nan 3, Subțirică 1, Stoleru 1, Simion 1, Predoi, Mărginean, Banciu.

SCM Râmnicu Vâlcea – CSM Slatina 25-20 (11-13)

Dumanska, Blazek, Ciucă – Fernandez 4, Glibko 4, Băcăoanu 4, Badea 3, Da Silva 2, Florica 2, Vasileuskaya 2, Petrovic 2, Popa 1, Craiu 1, Lopez, Pricopi, Gavrilă.

Stan, Nagy, Abed-Kader – A. Andrei 4, Lazăr 3, Vădineanu 3, Dăscălete 2, Stoicănescu 2, Ostase 2, Cârligeanu 1, Drăghici 1, I. Andrei 1, Fulgoi 1, Constantinescu, Chirigiu.

CSM Slatina – Corona Brașov 23-19 (9-10)

Nagy, Stan, Abed-Kader – A. Andrei 6, Chitacu 5, Lazăr 4, Drăghici 3, Ostase 2, Dăscălete 1, Vădineanu 1, Chirigiu 1, Constantinescu, Fulgoi, Stoicănescu, I. Andrei.

Tatalovic, Popescu, Hosu – Tîrcă 5, Chiper 4, Tamas 4, Dmitrovic 2, Ciuciulete 1, Pătuleanu 1, Bucur 1, Ciolan 1, Neagu, Crețu, Lopătaru, Chiricuță.

SCM Râmnicu Vâlcea – SCM Gloria Buzău 25-19 (11-11)

Dumanska, Blazek, Ciucă – Glibko 6, Pricopi 6, Gavrilă 3, Craiu 2, Lopez 2, Da Silva 1, Popa 1, Florica 1, Vasileuskaya 1, Badea 1, Petrovic 1, Fernandez, Băcăoanu.

Iordache, Pușcaș – Khavronina 4, Ilie 4, Gedroit 4, Predoi 2, Subțirică 2, Banciu 2, Simion 1, Stoleru, Nan, Ilyina, Mărginean.

SCM Gloria Buzău – CSM Slatina 22-26 (9-13)

Iordache, Pușcaș – Khavronina 5, Banciu 4, Mărginean 3, Gedroit 3, Simion 2, Ilie 2, Predoi 2, Stoleru 1, Ilyina.

Nagy, Stan, Abed-Kader – A. Andrei 8, Ostase 4, Vădineanu 4, Lazăr 3, Chitacu 2, Cârligeanu 1, Dăscălete 1, Fulgoi 1, Stoicănescu 1, Chirigiu 1, I. Andrei.

SCM Râmnicu Vâlcea – Corona Brașov 25-24 (12-15)

Dumanska, Blazek, Ciucă – Glibko 5, Badea 5, Vasileuskaya 3, Popa 3, Pricopi 2, Fernandez 2, Lopez 2, Băcăoanu 1, Florica 1, Petrovic 1, Gavrilă, Craiu.

Popescu, Tatalovic, Hosu – Tîrcă 7, Dmitrovic 4, Pătuleanu 3, Chiricuță 3, Ciolan 3, Neagu 2, Chiper 1, Lopătaru 1, Ciuciulete, Tamas, Crețu, Bucur.

CLASAMENT:
1. SCM Rm. Valcea 6 puncte
2. CSM Slatina 4 puncte
3. Corona Brasov 2 puncte
4. Gloria Buzau 0 puncte

La finalul turneului au fost acordate urmatoarele premii speciale :

Cea mai tehnica jucatoare: Alicia Fernandez
Cel mai bun portar: Yuliya Dumanska
Golgeterul turneului: Sorina Târcă
Premiu pentru dezvoltarea handbalului valcean: Gheorghe Sbora