SCM Ramnicu Valcea

Prima remiza din sezon

Sport Club Municipal Ramnicu Valcea s-a deplasat in weekendul recent incheiat la Buzau, pentru primul joc din noul an. Temerile vizavi de acest joc au fost intemeiate, echipa Gloria Buzau fiind una redutabila pe teren propriu, unde chiar sezonul trecut echipa campioana a pierdut puncte.

Dupa un inceput bun de joc al fetelor noastre (1-3/2-4), gazdele au refacut diferenta si au trecut in avantaj minim (11-9), dar ros-albastrele au reusit sa se impuna la finalul primei reprize (12-14). Inceputul actului secund ne-a apartinut, sportivele antrenate de tehnicianul Pera Florin au reusit sa inregistreze cea mai mare diferenta pe tabela de marcaj (12-16) dar Buzaul s-a dovedit o echipa incomoda, reusind sa tina aproape de formatia noastra. Kristina Liscevic, autoare a opt reusite, si colegele sale au reusit sa pastreze avantajul pe tabela pana in minutul 46, cand s-au vazut egalate (21-21), iar in finalul partidei s-a mers de la egal la egal. Scorul final a fost unul de egalitate, 26 la 26.

Pentru SCM Ramnicu Valcea urmeaza o perioada foarte dificila, prima luna anului ne aduce foarte multe jocuri.