SCM Ramnicu Valcea

Victorie cu CSM Deva

Sala Sporturilor Traian din Râmnicu Vâlcea a fost ieri gazda unei noi etape din cadrul Ligii Florilor la handbal feminin. In aceasta runda, echipa noastră a întâlnit nou-promovata CSM Deva, revenita in primul eșalon valoric după o absență îndelungată.
 
Goran Kurtes : “𝐅𝐞𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐚𝐮 𝐝𝐚𝐭 𝐦𝐚𝐱𝐢𝐦𝐮𝐦”
 
Întâlnirea cu CSM Deva nu a fost chiar conform așteptărilor. Pe fondul unui joc dur, in care s-au arătat nu mai puțin de 17 eliminări temporare, echipa noastră nu a găsit întotdeauna cele mai bune soluții, conform așteptărilor suporterilor prezenți în tribună. Începutul de joc a avut echipa adversă in prim plan, reușind sa obțină un avantaj minim după primul sfert de ora, 5:6, dar ultimele trei goluri înscrise de Mireya Gonzalez în finalul primului act au făcut ca avantajul sa fie în favoarea noastră după primele 30 de minute, 14:11. Desprinderea fata de echipa oaspete s-a realizat doar in minutul 42, cand Iryna Glibko a înscris pentru 20:15. Cea mai mare diferența a întâlnirii s-a inregistrat in minutul 50, de 6 reușite, 23:17, care s-a păstrat pana la finalul întâlnirii.
 
Imediat după joc Goran a declarat următoarele : “𝐀 𝐟𝐨𝐬𝐭 𝐮𝐧 𝐦𝐞𝐜𝐢 𝐟𝐨𝐚𝐫𝐭𝐞 𝐠𝐫𝐞𝐮 𝐩𝐞𝐧𝐭𝐫𝐮 𝐧𝐨𝐢, 𝐟𝐞𝐭𝐞𝐥𝐞 𝐚𝐮 𝐝𝐚𝐭 𝐦𝐚𝐱𝐢𝐦𝐮𝐦. 𝐂𝐞𝐚 𝐦𝐚𝐢 𝐦𝐚𝐫𝐞 𝐩𝐫𝐨𝐛𝐥𝐞𝐦𝐚 𝐚 𝐟𝐨𝐬𝐭 𝐜𝐨𝐧𝐜𝐞𝐧𝐭𝐫𝐚𝐫𝐞𝐚 𝐥𝐚 𝐚𝐫𝐮𝐧𝐜𝐚𝐫𝐞 𝐬𝐢 𝐚𝐧𝐮𝐦𝐢𝐭𝐞 𝐟𝐚𝐳𝐞 𝐢𝐧 𝐚𝐩𝐚̆𝐫𝐚𝐫𝐞. 𝐓𝐫𝐞𝐛𝐮𝐢𝐞 𝐬𝐚 𝐦𝐮𝐧𝐜𝐢𝐦 𝐦𝐚𝐢 𝐦𝐮𝐥𝐭 𝐬𝐢 𝐦𝐞𝐫𝐠𝐞𝐦 𝐢̂𝐧𝐚𝐢𝐧𝐭𝐞. “
 
“𝐀 𝐟𝐨𝐬𝐭 𝐮𝐧 𝐣𝐨𝐜 𝐠𝐫𝐞𝐮, 𝐜𝐫𝐞𝐝 𝐜𝐚 𝐧𝐢 𝐥-𝐚𝐦 𝐟𝐚̆𝐜𝐮𝐭 𝐬𝐢𝐧𝐠𝐮𝐫𝐞 𝐠𝐫𝐞𝐮. 𝐀 𝐟𝐨𝐬𝐭 𝐨 𝐯𝐢𝐜𝐭𝐨𝐫𝐢𝐞 𝐝𝐞 𝐦𝐨𝐫𝐚𝐥, 𝐝𝐚𝐫 𝐚𝐮 𝐩𝐫𝐞𝐝𝐨𝐦𝐢𝐧𝐚𝐭 𝐝𝐢𝐧 𝐧𝐨𝐮 𝐠𝐫𝐞𝐬̦𝐞𝐥𝐢𝐥𝐞 𝐚𝐭𝐚̂𝐭 𝐢𝐧 𝐚𝐭𝐚𝐜 𝐜𝐚𝐭 𝐬𝐢 𝐢𝐧 𝐚𝐩𝐚̆𝐫𝐚𝐫𝐞. 𝐒𝐩𝐞𝐫𝐚𝐦 𝐩𝐞 𝐯𝐢𝐢𝐭𝐨𝐫 𝐬𝐚 𝐥𝐞 𝐞𝐥𝐢𝐦𝐢𝐧𝐚𝐦 𝐬𝐢 𝐬𝐚 𝐧𝐞 𝐜𝐨𝐧𝐜𝐞𝐧𝐭𝐫𝐚𝐦 𝐚𝐜𝐮𝐦 𝐩𝐞 𝐦𝐞𝐜𝐢𝐮𝐥 𝐜𝐮 𝐁𝐮𝐳𝐚̆𝐮, 𝐝𝐢𝐧 𝐮𝐫𝐦𝐚̆𝐭𝐨𝐚𝐫𝐞𝐚 𝐞𝐭𝐚𝐩𝐚̆.” a adăugat goalkeeper-ul Daciana Hosu.
 
SCM Ramnicu Valcea – CSM Deva 28:22 (14:11)
 
⚽️ GLIBKO 6️⃣, GONZALEZ 5️⃣, ELGHAOUI 5️⃣, LISCEVIC 3️⃣, FLORICA 2️⃣, LEVCHENKO 2️⃣, KLIKOVAC 2️⃣, DASCALETE 1️⃣, NIKOLIC 1️⃣, BUCUR 1️⃣